Raksti par mākslinieku
www.DELFI.lv
14. septembris 2009 16:58
 Drukāt   Nosūtīt draugam   Ziņot redaktoram   Komentāri  (2)
Galerijā "Bastejs" no 15. septembra būs skatāma Kalvja Zālīša glezniecības darbu personālizstāde "Privātā mitoloģija", portālu "Delfi" informē galerijas pārstāvji.

Izstāde "Privātā mitoloģija" atklāj skatītājam mākslinieka radītu tēlu sistēmu, kurā iedzīvināta arhitektūra, antīkās mitoloģijas varoņi un fantāzijas tēli. "Privātā mitoloģija" šajā gadījumā jāizprot kā mākslinieka individuāla vispārzināmu parādību interpretācija, iegūstot laikmetīgu veidolu.

Kalvis Zālītis 1998.g. absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļu. Mākslinieks aktīvi piedalījies izstādēs un projektos Latvijā un ārpus tās, ievērību gūstot kā objektu un instalāciju mākslinieks, personālizstāde galerijā Bastejs ir pirmais nopietnais pieteikums glezniecībā, apliecinot Kalvi Zālīti kā meistarīgu jaunās gleznotāju paaudzes mākslinieku.

Mākslinieka izteiksme ir reālistiska, tuvojoties fotogrāfiskai parādību dokumentēšanai. Bet neskatoties uz reālistisko glezniecības valodu, gleznas raksturo sirreāli, netverams saturs un emocionāla daudzslāņainība.

Gleznieciski spēlējoties ar kontrastiem un gaismēnām, izmantojot piesātinātus krāstoņus, K. Zālītis panāk gleznās Karavadžo spriedzi un dinamismu. Tiek uzburta mistikas pilna aina un katra izstādē eksponētā glezna ir atsevišķs pārdzīvojums.

Izstāde galerijā būs skatāma līdz 07. oktobrim.
Janvāris
15.       Par konkursa „Gada glezna” skatītāju simpātiju kļūst Kalvja Zālīša darbs „Daniels”
Ap 1000 skatītāju piedalījās Agijas Sūnas un Hansabankas Private banking veidotā konkursa „Gada glezna” balsojumā par nomināciju „Skatītāju simpātija”, kurā vislielākais atbalsts tika izteikts jauno gleznotāju paaudzes pārstāvja Kalvja Zālīša darbam „Daniels”.

Balsot par konkursam „Gada glezna” iesniegtajiem darbiem un noteikt skatītāju simpātiju līdz 13. janvārim varēja ikviens Agijas Sūnas galerijas apmeklētājs.

Skatītāju simpātiju balva konkursā „Gada glezna” tika ieviesta tikai pirms dažiem gadiem, bet nu jau tā ir kļuvusi par tradīciju. 2006. gadā  par Skatītāju simpātijas ieguvēju kļuva Madara Gulbis, 2005. gadā - Dace Lapiņa, 2004. gadā - Juris Jurjāns un 2003. gadā - Rihards Delveris.

Par „Gada gleznas” oficiālo laureātu, kuru noteica gleznotāja Aija Zariņa, konkursa piecpadsmitajā ceremonijā pagājušā gada 19. decembrī kļuva Ieva Maurīte un viņas glezna „Zvaigžņotās debesis”. 2007. gada konkursam savus darbus bija iesnieguši 66 mākslinieki, un tas ir vislielākais iesniegto darbu skaits kopš konkursa pirmsākuma.

Konkursa „Gada glezna”, kuru organizē Agija Sūna ar Hansabankas Private banking atbalstu, mērķis ir veicināt Latvijas glezniecības jaunradi un attīstību. Tieši tāpēc iesniedzamajiem darbiem ir tikai divi nosacījumi:  autoriem jābūt profesionāliem māksliniekiem un gleznām jābūt radītām konkursa norises gadā. Neparasta ir arī konkursa vērtēšanas sistēma – iesniegtos darbus vērtē viens eksperts, kas ir Latvijas mākslinieku vidū un sabiedrībā atzīts gleznotājs, turklāt katru gadu vērtē cits eksperts.

Iepriekšējos „Gada gleznas” pastāvēšanas gados par tās laureātiem ir kļuvuši: 1993. gadā - Vija  Maldupe, 1994. gadā - Vilis  Vizulis, 1995. gadā -  Barbara  Muižniece (tagad  Gaile), 1996. gadā - Jāzeps  Pīgoznis, 1997. gadā - Ilze  Avotiņa, 1998. gadā -  Edgars   Valdmanis, 1999. gadā - Ģirts  Muižnieks, 2000. gadā - Daina  Stabulniece, 2001. gadā - Ilze  Neilande, 2002. gadā - Tatjana Krivenkova,  2003. gadā - Aija  Jurjāne, 2004. gadā - Gunta  Liepiņa, 2005. gadā - Edvards  Grūbe,  2006. gadā - Inta  Celmiņa.